تحلیل و فروش فیلم های هنری و برندگان جشنواره های بین المللی

تئو آنجلو پولوس

فروش مجموعه فیلم های تئو آنجلو پولوس

 Theodoros Angelopoulos

 

1- نگاه خیره اولیس   Ulysses' Gaze (Vlemma tou Odyssea, To) زیرنویس فارسی

برنده جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره کن در سال ۱۹۹۵

٢- سفر به سیترا    Voyage To Cythera  در 2 نسخه مجزای دوبله و زیرنویس فارسی

٣- چشم اندازی در مه   Landscrpe in the mist 

در 2 نسخه مجزای دوبله و زیرنویس فارسی

برنده جایزه شیر نقره ای فستیوال ونیز .فیلمی شاعرانه و نمادگرا از تئو آنجلوپولوس یونانی. اگر با برداشت های طولانی مشکل دارید، این فیلم و کلا سینمای آنجلوپولوس را فراموش کنید. در غیر اینصورت، از فیلم در سطح ظاهری، نمادگرا یا هر دو لذت خواهید برد.
دختر چهارده ساله وولا و برادر پنج ساله اش الکساندر، می خواهند پدرشان را ملاقات کنند. مادر یونانی شان گفته پدر در آلمان زندگی می کند. آنها ِآدرسی از او ندارند و حتی نمی دانند این شخص وجود خارجی دارد یا نه، با این حال روزی سوار قطار به مقصد آلمان می شوند. قطار حال و هوای خاصی دارد، مسیر راه آهن یونان ترسناک، مهیب و مرموز است و همه ی انسان ها افسرده اند. با این حال بچه ها در دنیایی رؤیا گونه زندگی می کنند و در دل با پدری که هرگز ندیده اند اما عمیق دوستش دارند صحبت می کنند. مأمور قطار آنها را بعلت نداشتن بلیت در ایستگاه پیاده کرده و در اختیار مسئول مربوطه می گذارد. وقتی از آنها پرسیده می شود در آنجا چکار می کنند، تنها پاسخ بچه ها این است که به دیدار دایی شان آمده اند. معلوم می شود آنها در این شهر کوچک واقعا دایی دارند. وقتی پلیس بچه ها را پیش دایی می برد، دایی پلیس را گوشه ای کشانده و می گوید نمی تواند از بچه ها نگهداری کند. او می گوید سالهاست که خواهرش را ندیده، و خواهرش به بچه ها درباره ی پدرشان دروغ گفته (چون نمی خواسته بفهمند که حرامزاده اند). در واقع پدری در آلمان وجود ندارد. وولا که این حرف ها را شنیده با عصبانیت به دایی می گوید ((تو داری دروغ می گی.)) وولا و الکساندر از ایستگاه پلیس فرار کرده و دوباره راهی مسیر آلمان، یعنی شمال، می شوند.
خواهر و برادر در طول سفر آدم های متفاوتی را ملاقات می کنند. بخشی از مسیر را با راننده کامیون بداخلاقی طی می کنند که به وولا تجاوز می کند (صحنه تجاوز را نمی بینیم). یکی از افراد بهتری که ملاقات می کنند، بازیگر جوان دسته تئاتری است که به زودی به خدمت سربازی خواهد رفت. او شمایل پدر گونه برای بچه ها می شود و به آنها قول می دهد به ایستگاه راه آهن ببردشان.
در نهایت بچه ها پول تهیه کرده و سوار قطار به مقصد آلمان می شوند. نزدیکی های مرز، وقتی بلندگو از مسافرین می خواهد پاسپورت هایشان را آماده کنند، وولا و الکساندر از قطار فرار می کنند. آنها پیاده به رودی می رسند که طرف دیگرش خاک آلمان است. بچه ها سوار قایق شده و سوی آلمان می روند.
صدای تیر اندازی پلیس مرزی. سفیدی کامل. خواهر و برادر از مه عبور کرده و درختی می بینند. به سمت درخت دویده و آن را در آغوش می گیرند.
جستجوی خواهر و برادر برای کشف پدر، در واقع تلاش انسانیت در مسیر شناسایی هستی است. مادر بدون آنکه خود حقیقت را بداند، به بچه ها می گوید پدرشان در آلمان است. این نمادی است از دین و رهنمود های دینی که همیشه انسان را به سویی سوق می دهند. پدر که در دوردست ها قرار دارد، نماد خدا است و اُمیدی برای زندگی. پس بچه ها، نماد انسان ها، در جستجوی خدا هستند. اما در مسیر نیروهای تدافعی قرار دارند، یکی آدم را به هوس می اندازد، دیگری شیطانی است (راننده کامیون) و برخی دمدمی هستند (سرباز در ایستگاه). باید از آنها عبور کرد. وقتی بچه ها به مرز می رسند، با شنیدن صدای تیر آوای مرگ را می شنویم. مه را می بینیم (نمادی از راز آمیز بودن زندگی) و سپس درختی که نماد چرخه ی کامل خانواده است. فیلم در پایان به نتیجه ی روشنی نمی رسد. ما نمی فهمیم واقعا پدری (خدا) وجود دارد یا نه، ما تنها مسیر تلاش بچه ها را می بینیم. در هر حال وقتی در صحنه ی پایانی بچه ها درخت را در آغوش می گیرند، متوجه می شویم که به سعادت رسیده اند.
از مضامین مطرح شده در فیلم، تضادهای مخرب وضعیت زندگی در یونان است. در یک طرف جامعه ای سالخورده و فرسوده را می بینیم که تلاششان برای ادامه بقا بی نتیجه است (گروه تئاتر)، در طرف دیگر جوانانی که پر از انرژی و شور زندگی هستند. شکوه یونان قدیم (مجسمه ی بزرگ دست که هلیکوپتر از آب بیرون می کشد) در برابر مدرنیته. کنایه های سیاسی هم در فیلم گماشته شده اند که من چون آشنایی چندانی با مسائل سیاسی یونان معاصر ندارم از درکشان عاجز بودم.
علاقمندان سینمای شاعرانه و فیلمسازان Landscape همچون کیارستمی و بلا تار، عاشق چشم اندازهای زیبا و حرکت دوربین های فوق العاده دیدنی و با دقت طراحی شده ی ((چشم انداز در مه)) خواهند شد. موسیقی اغراق آمیز متن هم با فضای افسرده فیلم سازگار است.

۴- روزهای 1936    DAYS OF 36  زیرنویس فارسی

۵- زنبوردار   The beekeeper   زیرنویس فارسی

بازیگر:مارچلوماستریانی

۶- چمنزار گریان    زیرنویس فارسی

  Trilogy: The Weeping Meadow ( Trilogia I: To Livadi pou dakryzei)

نام کامل فیلم (سه تراژدی: چمنزار گریان ) است ـ علاقمندان به سینمای یونان حتما ببینند

٧- گام معلق لک لک      دوبله

 The Suspended Step of the Stork  (Meteoro vima tou pelargou, To)

(زیرنویس فارسی ندارد. زبان اصلی فیلم یونانی است و فقط زیرنویس اسپانیایی دارد) از مطرح ترین آثار سینمایی در دهه 1990 که موجب تثبیت نام آنجلوپولوس به عنوان یک کارگردان صاحب سبک شد. در شکل عام همه مولفه های سینمایی آنجلو پولوس را دارد. بازی ماسترویانی با شکل و شمایل منحصر به فرد و نوعی درونگرایی خاص که قبل از این فیلم کمتر از او دیده ایم، دیدنی است. ـ داستان: در یک شهر مرزی یونان، عده بیشماری از تبعیدی های سیاسی و پناهندگان سرگردان هستند. یک خبرنگار جوان که در صدد تهیه گزارشی از زندگی تبعیدی ها و پناهندگان است با مرد سالخورده ای (ماسترویانی) برخورد می کند که به تصور خبرنگار ، سیاستمدار مشهوری است که چند سال قبل به طرز مرموزی ناپدید شده بود......

٨- روزی به بلندای ابدیت   Eternity and a Day  زیرنویس فارسی

برنده نخل طلای جشنواره کن در سال ۱۹۹۸

 

9- غبار زمان  The Dust of Time  زبان اصلی  و  زیرنویس انگلیسی


10 - هر کس سینمای خودش  2 دی وی دی

محصول مشترک 35 کارگردان بزرگ بصورت اپیزودیک


11- موسیقی متن فیلم های تئو آنجلوپولوس  ساخته النی کاریندرو Eleni Karaindrou


12- بازسازی  Reconstruction (Anaparastasi)

اولین فیلم بلند آنجلوپولوس. دستاوردهای قابل توجه آنجلوپولوس در دهه های 1970 و 1980 علاوه بر آنکه او را به مهم ترین فیلم ساز یونانی تبدیل کرد، به یکی از هنرمندان اورجینال و واقعا خلاق دوران خودش نیز مبدل کرد. آنجلوپولوس در ژانویه 2012 در حالی که کنار یکی از جاده‌های شهر پیره در نزدیکی آتن (محل فیلمبرداری فیلم جدیدش «دریای دیگر») قدم می‌زد، بر اثر برخورد با یک موتورسیکلت از دنیا رفت. آنجلوپولوس در داستان این اولین فیلم خود، از الگوی جنایی رمان های «جیمز کین» گرته برداری کرده بود. برای فیلمبرداری این داستان سوء تفاهمات «پیراندللو»یی، آنجلوپولوس با سبکی بی پیرایه و حرکات طولانی دوربین، منظری سرد و بی روح از یونان جلوی چشم تماشاگر می گذارد که ربطی به یونان کاتالوگ های توریستی ندارد. فیلم یادآور «وسوسه» (لوکینو ویسکونتی 1942)، نوآری است که راه را برای تجربه های جسورانه بیشتر گشود. ـ برنده جایزه FIPRESCI جشنواره برلین 1971 ـ داستان: دهقانی یونانی که برای کار به آلمان رفته، پس از بازگشت، توسط همسر و فاسق اش به قتل می رسد. یک قاضی سعی می کند شرایط جنایت را بازسازی کند، ولی نمی تواند با متهم که به فرهنگی کاملا متفاوت تعلق دارد، ارتباط برقرار کند....


13- بازیگران سیار  The Travelling Players (O thiasos)

فيلمي که آنجلوپولوس را به جهانيان شناساند و ويترني براي مشخصات عمومي آثارش به شمار مي آيد: از لحاظ مضمون، ترکيب درام هاي شخصي با تاريخ سياسي يونان با استفاده از تمثيل ها، اسطوره ها و با عنايت خاصي به دنياي تئاتر. برنده و نامزد جوایز متعدد از جمله برنده جایزه FIPRESCI  جشنواره کن 1975 ـ داستان: آيگينان يونان، سال 1952. شهر براي انتخابات آماده مي شود تا «پاپاگوس»، فيلد مارشالي که در جنگ داخلي نيروهاي چپ گرا را شکست داده به قدرت برسد. در همين حال گروهي ازبازيگران سيار وارد شهر مي شود. آنان قبل تر در 1939 نيز به اين شهر سفر کرده اند...


14- شکارچیان  2 دی وی دی  The Hunters (Oi kynigoi) (2 DVD)

داستان: سال نو 1976. گروهی شکارچی در جزیره ای در یونان جسدی را پیدا می کنند که در برف توسط سرما کاملا محفوظ مانده است. با توجه به لباسش به نظر می رسد که او جزو هزاران پارتیزانی باشد که در طول جنگ داخلی کشته شده اند. و شکارچی ها ( که همه طرفدار حکومت بورژوازی) هستند، تصمیم می گیرند این جسد را برای کالبد شکافی همراه خود ببرنددارای زیر نویس فارسی با کیفیت عالی


قابل پخش در دی وی دی پلیر خانگی و کامپیوتر

 

براي خريد اينجا کليک کنيد        

لیست کامل فیلم های ما را می توانید از  اینجا  دانلود کنید.

 

فروشگاه تخصصی فیلم مستند

فروشگاه تخصصی تئاتر

 

گزارش تخلف
بعدی